تبلیغات
دنیای عکس,مدل لباس,مدل کیف,مطالب جالب و خواندنی,اخبار,محصولات بانوان,خیاطی,بدنسازی,آموزشی,چاقی,لاغری,عاشقانه,مطالب زناشویی و... - خطرناک ترین مدهای این روزها!
 
 
تاریخ :  جمعه 13 بهمن 1391
نویسنده :  محمد هادی
مجله سیب سبز:  کافی است سری به مراکز خرید بزنید. به بوتیک سوم نرسیده دست‌تان می‌آید چه چیزهایی جایشان را در دل بازار باز کرده‌اند. بازار هم که حکم کتاب راهنمای ما را دارد. می‌گردیم و می‌گردیم تا بهترین اجناس را انتخاب کنیم. مثلا وقتی می‌بینیم کفش پاشنه بلند مد شده، سعی می‌کنیم زیباترین مدلش را در کمدمان جا بدهیم. اما تا به حال چندبار با خودمان فکر کرده‌ایم چیزهایی که اینطور روی دور می‌افتند، می‌توانند به ما آسیب هم بزنند؟  در این شماره با خطرناک‌های کمدتان آشنا می‌شوید. مراقب باشید!آقایان مراقب باشند

معمولا در طول روز چه چیزهایی نیاز دارید؟ (معمولا آقایان در برابر این سؤال لبخند می‌زنند و به پول و کارت اعتباری‌شان اشاره می‌کنند، البته در برابر فهرست بلندبالای خانم‌ها) این وسایل را کجا قرار می‌دهید؟ (با یک لبخند دیگر به کیف پولشان اشاره می‌کنند که برخلاف کیف خانم‌ها نهایتا به اندازه یک کف دست است) حالا نوبت به سؤال اساسی می‌رسد، این کیف را کجا قرار می‌دهید؟ جواب این سؤال معمولا شامل جیب جلوی پیراهن، جیب بغل شلوار و در اغلب موارد جیب عقب شلوار است. آنهایی که جوابشان گزینه سوم است همان‌هایی هستند که باید بیشتر از همه مراقب باشند.  شما در طول روز کیف پول را با خودتان به همه جا می‌برید در ماشین‌تان، مترو یا اتوبوس می‌نشینید، در محل کارتان می‌نشینید و در همه این موارد سعی می‌کنید بدنتان را با وضعیت کیف پولتان مطابقت دهید! در حالی که اولویت با آرامش بدن شماست. سعی کنید موقع نشستن کیف پولتان را در دست بگیرید و اگر در اداره هستید آن را در کشوی‌تان بگذارید در غیر این صورت دچار درد و ناراحتی ستون فقرات خواهید شد.

طراحان به فکر خودشان هستند

چند وقت پیش مشغول جست‌وجو در اینترنت بودم که چشمم به کفش‌های طراح معروف، ملونو بلانیک افتاد. در نگاه اول طراحی‌ها به نظرم خیره‌کننده و بسیار متفاوت آمد. کفش‌هایی که بودن‌شان شبیه به واقعیت پیوستن اتفاقات قصه‌های پریان بود! اما بعد از چند لحظه متوجه شدم یک جای کار می‌لنگد. هرقدر هم که تلاش شده باشد کفش‌ها روی اصول ساخته شوند، تغییر شکل آنها بدن را از حالت عادی خارج می‌کند. بله، طراحان ایده‌های فوق‌العاده‌ای دارند اما چه کسی بیشتر از خود شما به فکرتان است؟ جواب این سؤال در اغلب موارد شامل طراحان دنیای مد نمی‌شود.

پاهایتان را جدی بگیرید

سیستم عضلانی استخوانی انسان بر پاها استوار است. کسی که با کفش تخت یا حتی پای برهنه ایستاده است به بدنش اجازه می‌دهد تا در طبیعی‌ترین شکل خودش قرار بگیرد. در حالت ایستاده عضلات همسترینگ بدن محکم هستند و از لگن به‌خوبی پشتیبانی می‌کنند اما با پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند عضلات همسترینگ کوتاه خواهند شد و فشار زیادی به استخوان‌ها وارد می‌شود.این لباس‌ها همیشگی نیستند!

مهمانی‌های زنانه سالن‌های مدی هستند که ما خانم‌ها برای خودمان تدارک می‌بینیم. کافی است از در وارد شویم تا تمام خرد‌ه‌ریزهای دنیای مد را یک جا ببینیم! آراسته بودن هیچ ایرادی ندارد فقط باید مراقب باشید که همیشه روی پاشنه طراحان چرخیدن به نفع‌تان نیست. یکی دیگر از گزینه‌هایی که به نفع‌تان نیست و باعث ایجاد ناراحتی در بدن می‌شود پوشیدن مداوم لباس‌های تنگ است.

دامن‌های تنگ و شلوارهای چسبان محدود کننده هستند و بدن را از حالت تعادل خارج می‌کنند. کافی است یک بار که در منزل هستید این لباس‌ها را بپوشید و سعی کنید ساده‌ترین فعالیت‌های روزمره را با آن انجام دهید. خیلی زود متوجه می‌شوید بدن شما برای کارهای ساده‌ای مثل خم‌شدن، نشستن و حتی راه رفتن با سختی‌های زیادی روبه‌رو است. دلیلش هم ساده است زیرا این لباس‌ها باعث تغییر محوریت ستون فقرات می‌شوند و تغییر این محور وضعیت کل بدن را عوض خواهد کرد.

پاشنه بلندها چه کار می‌کنند؟

خانم‌ها می‌دانند که رسمی‌ترین و آراسته‌‌ترین لباس‌ها را هم که به تن داشته باشند، بدون پوشیدن کفش پاشنه بلند زیبایی ظاهرشان کامل نمی‌شود بنابراین خیلی از خانم‌ها برای زیبایی سراغ این دسته از کفش‌ها می‌روند نه به دلیل راحت بودن بدنشان (بالاخره عبارت بکش و خوشگلم کن باید از یک جایی آمده باشد!) کفش‌های پاشنه‌بلند می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی جدی شود که تشدید درد کمر فقط یکی از آنهاست. این کفش‌ها تعادل بدن را به هم می‌زند و باعث تغییر تعادل دینامیکی می‌شود.  وقتی تعادل بخشی از بدن از دست برود بقیه اعضا تلاش می‌کنند تا تعادل را به شکلی که کمترین آسیب وارد شود، حفظ کنند. با پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند گودی کمر بیشتر از قبل خودش را نشان می‌دهد. در این حالت به ستون فقرات فشار زیادی وارد می‌شود بنابراین لگن وارد عمل شده و به سمت جلو متمایل می‌شود تا بتواند مرکز ثقل بدن را به وضعیت نرمال برگرداند که نتیجه انواع دردهایی است که بعد از مهمانی دچارش می‌شوید!از کیف‌های سنگین فاصله بگیرید

انتخاب لباس، کیف و کفش بخشی از سبک زندگی هر کسی است. مثلا این روزها خانم‌ها به وسایل زیادی در طول روز نیاز دارند، کیف پول، کیف لوازم آرایش‌، کیف تلفن همراه‌ و هزار و یک خرده‌ریز دیگر. همه اینها را کجا باید جا داد؟ در یک کیف بزرگ‌تر! طراحان کیف‌های بزرگ را دوست دارند، برای همین هم آنها را به ما معرفی می‌کنند. ما هم از بس که خرده‌ریز داریم کیف‌های بزرگ را بیشتر می‌پسندیم، بنابراین در کمد هر کدام از ما حداقل یک کیف با ابعاد بزرگ پیدا می‌شود. اما یادتان باشد وزن وسایل داخل کیف‌تان نباید بیشتر از یک‌دهم وزن خودتان باشد به‌خصوص که کیف‌ها، تک‌بند هستند و فقط در یک طرف بدن قرار می‌گیرند زیرا با قرار گرفتن در چنین شرایطی تعادل قسمت فوقانی و تحتانی بدن به هم می‌خورد.

راه‌هایی برای زدن یک تیر با دو نشان چطور هم خوش‌تیپ و هم سالم باشیم؟

حتما با خودتان فکر می‌کنید این دفعه چطور در دورهمی‌های زنانه حاضر شوید. بعد با تصور اینکه بقیه با کفش‌های پاشنه‌بلند و لباس‌های خوش‌دوخت زیباتر از شما هستند کلا دچار فراموشی خودخواسته می‌شوید و انگار نه انگار این گزارش را خوانده‌اید! دست نگه دارید. شما هم می‌توانید از همه گزینه‌های مد استفاده کنید، فقط کلک‌های خاص خودش را دارد که به شما یاد می‌دهیم.بدون پاشنه بلند هرگز:
خب، حالا که نمی‌شود از کفش‌های پاشنه بلند گذشت باید چه کار کرد؟ همیشه یک جفت کفش تخت و راحت به همراه داشته باشید. خوشبختانه این کفش‌ها نه وزن زیادی دارند و نه جای زیادی را می‌گیرند. هیچ ضرورتی ندارد در طول مسیر رسیدن به دوستان‌تان هم کفش‌های پاشنه بلند پوشیده باشید. بگذارید وقتی قرار است از ماشین پیاده شوید کفش‌هایتان را عوض کنید. موقع برگشتن هم همین مراحل را تکرار کنید. خواهید دید که بدنتان از شما بابت این راه‌حل تشکر خواهد کرد!

پاهایتان را ورزش دهید:
همین‌طور که با کفش‌های پاشنه بلندتان نشسته‌اید یک ورزش ساده را هر از گاهی انجام دهید تا خستگی پاها برطرف و فشار کمتری به عضلات همسترینگ وارد شود. پاهایتان را به سمت روی پا بکشید. این کار مانع کوتاه شدن این عضلات می‌شود.
راحت حرکت کنید: در مورد لباس‌های محدودکننده هم می‌توانید از راه‌حل اول استفاده کنید. در غیر این صورت سراغ این لباس‌ها نروید مگر اینکه مطمئن باشید حداقل برای انجام فعالیت‌های ساده روزمره به اندازه کافی راحت هستند.

برای کیف‌تان بند بلند بگیرید:
کیف‌هایی که می‌توان آنها را کج انداخت نسبت به آنهایی که روی یک شانه قرار می‌گیرند بهتر هستند. این کیف‌ها فشار وارده به بدن را تا‌حد زیادی کمتر می‌کنند. اگر کیف‌هایتان قابلیت تعویض بند ندارند، از تکنیک شانه‌به‌شانه استفاده کنید.
جیب‌های جلویی: لوازمی که ضروری هستند و مرتبا به آنها نیاز دارید، مثل کیف‌پول و تلفن همراه‌تان را در جیب‌های جلویی و در دسترس قرار دهید تا هر بار برای برداشتن‌شان نیاز به خم شدن و وارد شدن فشار به گردن نباشد.


:: مرتبط با: نکات طلایی مد و لباس ,
:: برچسب‌ها: مدهای خطرناک , modhaye khatarnak ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
how do i get prescribed viagra سه شنبه 21 خرداد 1398 06:24 ق.ظ

What's up to every body, it's my first visit of this web site; this web site carries amazing and really excellent stuff for visitors.
pollardyelggavpql.snack.ws چهارشنبه 28 تیر 1396 10:01 ب.ظ
Very good site you have here but I was wanting to know if you knew of any discussion boards that cover the same topics talked about here?
I'd really like to be a part of community where I
can get responses from other experienced people that
share the same interest. If you have any suggestions, please let me know.
Thanks!
http://chloeLanz.jimdo.com چهارشنبه 28 تیر 1396 09:48 ب.ظ
Thanks a lot for sharing this with all people you really know what you are talking about!
Bookmarked. Please additionally consult with my website =).
We could have a hyperlink exchange agreement among us
perpetualjam5247.exteen.com چهارشنبه 28 تیر 1396 12:00 ب.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your web site
and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed
account your blog posts. Any way I will be subscribing to your
feeds and even I achievement you access consistently fast.
rasmussenpywscgsxlz.soup.io چهارشنبه 28 تیر 1396 11:33 ق.ظ
Appreciating the commitment you put into your website and detailed information you present.
It's great to come across a blog every once in a while that isn't the same old rehashed material.
Wonderful read! I've saved your site and I'm adding
your RSS feeds to my Google account.
accidentalroute90.exteen.com سه شنبه 27 تیر 1396 08:47 ب.ظ
Inspiring story there. What happened after?
Thanks!
http://auroradean.weebly.com یکشنبه 25 تیر 1396 11:41 ق.ظ
Does your website have a contact page? I'm having a tough time
locating it but, I'd like to shoot you an email.
I've got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.

Either way, great website and I look forward to seeing it grow
over time.
http://ivelisseharnar.bravesites.com جمعه 23 تیر 1396 05:02 ب.ظ
I am truly delighted to glance at this website posts which contains tons of helpful data,
thanks for providing such data.
http://taboodrink3429.soup.io جمعه 22 اردیبهشت 1396 07:42 ق.ظ
I do not know if it's just me or if everyone else experiencing problems with your blog.
It looks like some of the written text in your content are running off the screen. Can someone else please comment and
let me know if this is happening to them too? This might be a issue with my internet browser because I've
had this happen previously. Thanks
manicure یکشنبه 20 فروردین 1396 09:51 ق.ظ
Please let me know if you're looking for a article author for your weblog.
You have some really great posts and I feel I would be a good
asset. If you ever want to take some of the load off, I'd absolutely love to write
some articles for your blog in exchange for a
link back to mine. Please blast me an e-mail if interested.
Many thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
دوستان عزیز برای مشاهده همه عکس ها و مطالب به قسمت موضوعات مراجعه فرمایید
با تشکر فراوان
  :: مدیر وب سایت : محمد هادی